Home Local පොදුජන පෙරමුණේ ජනාදිපති අපේක්ෂකයා ටර්මිනේටරයක් නම් ඔහු ඔබ ගේ ජීවිත අවසන් කරනු...

පොදුජන පෙරමුණේ ජනාදිපති අපේක්ෂකයා ටර්මිනේටරයක් නම් ඔහු ඔබ ගේ ජීවිත අවසන් කරනු ඇත- අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ

451

ඔබටටර්මිනේටරයක් ​​”ඇති විට, එය ඔබේ ජීවිතය අවසන් කරනු ඇතැයි මතක තබා ගන්න,” අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ඊයේ පෙන්වා දුන්නේ හිටපු අමාත්‍ය බැසිල් රාජපක්ෂ මහතා ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුන (SLLP) ජනාධිපති අපේක්ෂකයා සුප්‍රසිද්ධ ටර්මිනේටර්හොලිවුඩ් චිත්‍රපට මාලාව සමග සංසන්දනය කිරීම සම්බන්ධයෙන් ප්‍රතිචාර දක්වමින් ය.

ග්‍රාමීය යටිතල පහසුකම් සංවර්ධන වැඩසටහන් සඳහා පළාත් පාලන නියෝජිතයින්ගේ යෝජනා ලබා ගැනීම සඳහා ඊයේ අරලියගහ මන්දිරයේ පැවති රැස්වීමක් අවසානයේදී අදහස් දක්වමින් අග්‍රාමාත්‍යවරයා ඔවුන්ගේ අනාගතය විනාශ කිරීමට ටර්මිනේටරයකටඉඩ දෙන්නේ දැයි සබයෙන් විමසීය.

රටට යහපත් අනාගතයක් උදෙසා රජය ගෙන ඇති පියවරයන් පිළිබඳ දීර්ඝ ලැයිස්තුවක් ලබා දෙමින් අග්‍රාමාත්‍යවරයා රැස්වීම්වලින් ඉල්ලා සිටියේ මෙම ජයග්‍රහණ විනාශ කිරීමට ඉඩ නොදෙන ලෙසයි.

අගමැතිවරයා මෙසේ සඳහන් කළේය.

ටර්මිනේටර්භාවිතා කිරීම සම්බන්දව ඔවුන්ට බොහෝ අත්දැකීම් ඇති බව මම දනිමි. ඔවුන් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය, අදහස් ප්‍රකාශ කිරීමේ නිදහස, ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණයේ ස්වාධීනත්වය සහ ඔබ භුක්ති විඳින සියලු නිදහස අවසන් කිරීමට යන්නේ ය. සෞඛ්‍ය, නිවාස, අධ්‍යාපනය, සංචාරක, ආයෝජන සහ ජාත්‍යන්තර සබඳතා තුළින් ආර්ථිකය තුළ පසුගිය වසර කිහිපය තුළ ලැබූ සියලු වාසි ඔවුන් විසින් අවසන් කරනු ඇත.

අපි 2015 දී භාරගත් රට ඔබ මතක තබා ගත යුතුයි. ආර්ථිකය කඩා වැටී ඇති අතර ණයක් ලබා ගැනීමට පවා ජාත්‍යන්තර ප්‍රජාවගේ විශ්වාසය අපට නොතිබුණි. ඔවුන් මැතිවරණයට ගියේ ඔවුන්ට පිළියමක් නොමැති නිසාය. රට තුළ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදයක් හෝ අදහස් ප්‍රකාශ කිරීමේ නිදහසක් නොතිබුණි. ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණයට ස්වාධීනත්වයක් තිබුණේ නැත. සංවර්ධනය නතර වී තිබුණි. අපි කරදරයෙන් පැන ගියේ නැත. එය ව්‍යවස්ථාමය කුමන්ත්‍රණයක් හෝ පාස්කු ඉරිදා බෝම්බ ප්‍රහාරයක් වේවා, අපි ස්ථිරව සිටිමින් රට සංවර්ධනය කළෙමු. ආර්ථිකය දැන් දියුණු වී ස්ථාවර වී ඇත. ආයෝජන වැඩි වී තිබේ. මෙය ඔබේ අනාගතයයි. ඔබ එය ආරක්ෂා කළ යුතුයි.

ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා කුමන්ත්‍රණය හේතුවෙන් පසුගිය වසරේ අපේක්‍ෂා කළ සමහර ග්‍රාමීය යටිතල පහසුකම් සංවර්ධන වැඩසටහන් ක්‍රියාත්මක කළ නොහැකි බව අග්‍රාමාත්‍යවරයා නිරීක්ෂණය කළේය. ඉදිරි මාස කිහිපය තුළ එවැනි ව්‍යාපෘති කඩිනම් කිරීමටත් ඒ සඳහා ප්‍රමාණවත් අරමුදල් ලබා දීමටත් උපදෙස් ලබා දී ඇති බව ඔහු පැවසීය.

මෙම රැස්වීමේදී ලැබුණු යෝජනා මාස කිහිපයක් ඇතුළත ක්‍රියාත්මක වේ. අරමුදල් ඉක්මනින් අනුමත කෙරේ. ගයාන්ත කරුණාතිලක, රවී කරුණානයක, අකිල විරාජ් කාරියාවසම් සහ වජිර අබේවර්ධන යන අමාත්‍යවරුන් ද මෙම අවස්තවට සහභාගී වූහ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here