Home Entertainment ඩොලර් මිලියන 8 ක දේපලක් මිලදී ගත් 6 හැවිරිදි දකුණු කොරියානු YouTuber

ඩොලර් මිලියන 8 ක දේපලක් මිලදී ගත් 6 හැවිරිදි දකුණු කොරියානු YouTuber

624
0

මිලියන 30 ක ග්‍රාහකයින් සිටින හය හැවිරිදි දකුණු කොරියානු යූ ටියුබ් තරුවක් ඩොලර් මිලියන ගණනක, තට්ටු පහක දේපලක් සෝල් නුවරදී මිලදී ගෙන තිබේ. ඇය වයස අවුරුදු හයක දැරියක වන බෝරාම් ය.

මෙම වසර මුලදී ගෝල්නාම් හි සෝල් නගරාසන්නයේ පිහිටි කොරියානු ගොඩනැගිල්ල  ඩොලර් මිලියන 8 කට බෝරාම් හෙවත් යූ ටියුබර්ගේ දෙමව්පියන් විසින් පිහිටුවන ලද බෝරාම් ෆැමිලි සමාගම හරහා මිලදී ගත් බව පොදු දේපල වෙළඳාම් ලියාපදිංචි ලේඛනයක දැක්වේ.

බෝරාම් සතුව ජනප්‍රිය යූ ටියුබ් ගිණුම් දෙකක් ඇත, ඇය අන්තර්ගතය පළ කරයි. මිලියන 13.6 ක ග්‍රාහකයින් සිටින සෙල්ලම් සමාලෝචන නාලිකාවක් සහ මිලියන 17.6 ක ග්‍රාහකයින් සහිත වීඩියෝ බ්ලොග් ගිණුමක් එයට ඇතුළත් වේ.

මිලියන 376 කට අධික දර්ශන ප්‍රමාණයක් ආකර්ෂණය කරගත් ඇගේ වඩාත් ජනප්‍රිය ක්ලිප් එකක, බෝරාම් ප්ලාස්ටික් සෙල්ලම් කුස්සියක් භාවිතා කරමින් ක්ෂණික නූඩ්ල්ස් සාදන අතර පසුව උද්යෝගයෙන් කැමරාව මතට ඇද දමයි. නමුත් බෝරාම්ගේ සමහර අන්තර්ගතයන් එය ප්‍රවර්ධනය කරන සාරධර්ම සඳහා දකුණු කොරියාවේ මතභේදයට තුඩු දී තිබේ.

2017 දී රාජ්‍ය නොවන සංවිධානයක් වන save the children දකුණු කොරියාවේ පුරවැසියන්ගෙන් පැමිණිලි ලැබුනේ බෝරාම්ගේ ක්ලිප් තරුණ ප්‍රේක්ෂකයින්ගේ චිත්තවේගීය හා සදාචාරාත්මක වර්ධනයට අහිතකර ලෙස බලපානු ඇතැයි යන බියෙනි.

බෝරාම් සිය පියාගේ මුදල් පසුම්බියෙන් මුදල් සොරකම් කර පාරේ මෝටර් රථ පදවන බවක් පෙනෙන්නට තිබූ වේදිකාගත කර ඇති ක්ලිප් පිලිබදව ඔවුන් විශේෂයෙන් සැලකිලිමත් වූ බව සංවිධානයේ උපදේශක දෙපාර්තමේන්තු කළමනාකරු කොහ් වොහ්යුන් සීඑන්එන් වෙත පැවසීය.

Save the children ඇගේ වීඩියෝ පොලිසියට වාර්තා කළේය. ළමා අපයෝජන වැළැක්වීම සඳහා නිර්මාණය කරන ලද උපදේශන පාඨමාලාවක් සම්පූර්ණ කරන ලෙස සෝල් පවුල් අධිකරණය බෝරාම්ගේ දෙමාපියන්ට නියෝග කළේය. එතැන් සිට වැරදිසහගත ක්ලිප් ඉවත් කර ඇති බව කෝ පැවසීය.

ළමා තරු යනු විශාල ව්‍යාපාරයකි.

යූ ටියුබ් හි ළමා තරු විශාල ව්‍යාපාරයක් බවට පත් ව ඇත. ෆෝබ්ස් සඟරාවට අනුව, පසුගිය වසරේ වැඩිම ආදායමක් උපයන යූ ටියුබර් යනු ඇමරිකානු තරුවක් වන රයන් ය.

2018 දී ඔහු සිය නාලිකාව හරහා ඩොලර් මිලියන 22 ක් උපයා ඇති අතර එය මිලියන 20.8 කට අධික ග්‍රාහකයින් ආකර්ෂණය කර ගෙන ඇත. අනෙක් තරුණ තරු අතර පස් හැවිරිදි ඇමරිකානු ටයිඩස් ඇතුළත් වන අතර ඔහුගේ පවුලේ යූ ටියුබ් නාලිකාව වන ට්‍රැව් ඇන්ඩ් කෝර් හි මිලියන 3.1 ක ග්‍රාහකයින් සිටී.

යූ ටියුබ්වරු විවිධ ආකාරවලින් මුදල් උපයති, ඔවුන්ගේ වීඩියෝවල වාදනය කරන දැන්වීම් කපා හැරීම සහ වෙළඳ නාම සමඟ හවුල් වීමෙන් වෙළඳ භාණ්ඩ විකිණීම හෝ ඒවායේ අන්තර්ගතයට නිෂ්පාදන ඇතුළත් කිරීම ආදි වශයෙනි. උදාහරණයක් ලෙස බෝරාම් සමහර විට ඇගේ වීඩියෝ සමාලෝචනවල ඇති නිෂ්පාදන සමඟ සම්බන්ධ වේ. අතීතයේ දී, සමහර අය යූ ටියුබ් ළමයින්ගේ වීඩියෝ දර්ශන හසුරුවන ආකාරය ගැන කනස්සල්ල පළ කර තිබේ.

එම අවස්ථාවේදී යූ ටියුබ් ප්‍රකාශකයෙකු සීඑන්එන් බිස්නස් වෙත පැවසුවේ සමාගම විසින් නුසුදුසු අදහස් දහස් ගණනක් සමාලෝචනය කර ඉවත් කර ඇති බවත්, නාලිකා 400 කට අධික සංඛ්‍යාවක් අවසන් කර ඇති බවත්, බාල වයස්කරුවන් ඇතුළත් වීඩියෝ දුසිම් ගණනක් ඉවත් කර ඇති බවත්ය.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here